22 Eylül 2012

SİNEM'S BABYSHOWER


      Sinem'in babyshower patisi için sevgili iş arkadaşlarımla günlerce hazırlık yaptık. Biz henüz bu konularda çömez :)) olduğumuz için çok detaylı bilgimiz yoktu açıkçası. Sadece benim bloglarda gördüğüm ve araştırdığım kadarıyla olan bilgim ve tecrübemle bu işe kalkıştık. Hazırlık süreci bir o kadar eğlenceli ve stresli geçti diyebilirim. Hep acabalarla dolu bin türlü soru dolaşıyordu beynimde. Sonunda ya rezil olmak var ya da vezir değil mi ama :) Neyse ki 15 Eylül günü gelip çattı ve biz vezir olduk :))))))) En güzeli de annenin yüzündeki mutluluktu bence. Karnında bebeğiyle bize içten teşekkürü bütün yorgunluğumuzu ve stresimizi silip süpürdü. Bebiş henüz doğmadı. Daha 2 haftası var. Buradan bir kez daha dünyaya hoş gelsin diyorum. Tertemiz bir hayat senin olsun...

    Ve sizi  bizzat, şahsen ve altını çizerek belirtiyorum ki ilk defa yaptığım hamile pastası ve şeker hamurlu kurabiyelerle baş başa bırakıyorum. Keyifli seyirler efendim... :)Elimde bulunan kısıtlı malzemeler ile ancak bu kadar görsel ve şekil yaratabildim. Zamanla elimde daha çok malzeme olunca umuyorum ki daha farklı kurabiye ve pastalar yaratabilirim. :)))Pastamız resimden de görüldüğü gibi bu kadarcık kaldı. İçi çikolatalı pandispanya, vanilyalı pastacı kreması, frambuaz ve file fındıktan oluşuyor. Pastanın göğüs kısmını ise cevizli truff olarak hazırladım. Bir pastada iki ayrı lezzet olmuş oldu.


Bu görseller ise babyshower oyunları :)) Herkes nasıl konsantre bakar mısınız? İş yerinde bile böyle motivasyon görmedim ben kızlar :)) Bu oyun bebek ile ilgili en çok eşya yazma oyunu. Kazanan talihli ise ortada oturan kırmızı elbiseli harika, muhteşem arkadaşımız Hatice :))))))


Bu oyunumuz ise balon patlatmaca. Aslında bu balonları 30 sn. içerisinde şişirebildiğiniz kadar şiririyorsunuz. Daha sonra karnınıza koyarak en kısa sürede patlatmaya çalışıyorsunuz.  Doğum yapıyorsunuz yani :))))) Ama hile yok dikkat!!! tırnakla, veya kolunuzdaki saatle vs.. patlatmak yok. Sadece karnınıza pastırarak. Bu oyunun galibi ise Sinem'in ablası İnci oldu. Eeee tecrübe ne de olsa. İki çocuk annesi. Aslında bir önceki yarışda da Hatice ile sınırda kaldı. Ama kendisi kibar bir davranışla hakkını Haticeye devretti. :)))


Bu oyunun görseli maalesef ki bende mevcut değil. Bu oyunda ise anne adayımızın göbek ölçüsü tahmini yaptık. Koparttığımız rulo tuvalet kağıdı ile ölçüye en çok yaklaşan Nilsu oldu. :)

Alttaki fotolar ise, Sinem'in kuzeni tarafından hazırlanmış hatıra resim çerçeveleri. Çok hoş değil mi?
LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...